Historie Café Verde Del Mediterráneo v důležitých datech:

1955 Rok, kdy zakladatel společnosti Cristóbal Gilabert Forner, začal prodávat banány a slané ryby v regionu. První provozovna byla v ulici San Cristobal, Vinaros (Španělsko).

1963 je klíčovým rokem, vzhledem k tomu, že se společnost přeorientovala z distribuce potravin k pražení kávy. Získáním pražicího stroje Roure s kapacitou 20 kilogramů, vznikla značka Costa Dorada, která je na trhu dnes.

1977 zakladatel Cristobal Gilabert Forner nás v tomto roce opustil při tragické dopravní nehodě. Jeho syn a současný expert na pražení kávy, Juan Cristóbal Gilabert Mengual, nemohli převzít firmu, protože musel vykonávat svou povinnou vojenskou službu. Během tohoto období byla nucena firma zavřít a přichází o své klienty. O tři měsíce později se společnost znovu otevře. Díky dobré kvalitě produktu a image společnosti, kterou dosáhl Cristobal Forner, se jim podařilo znovu získat všechny své klienty zpět. Juan vlastnoručně praží kávu do dnes.

1978 společnost roste komerčně do různých provincií a je nucena se přestěhovat do nových zařízení na ulici Santa Teresa. Díky investicím mají k dispozici další pražicí stroj, tentokrát s kapacitou 60 kilogramů a stroj Torrefacto s kapacitou 90 kilogramů.

V této době prodával kávu za 150 peset (dnes asi 25 euro centů) a pražení torrefacto bylo prováděno s použitím palivového dříví.

1981 společnost pokračuje v růstu, vzhledem k poptávce společnost investovala do válcového typu pražicího chladiče a umístila je do svého sídla, kde pražila torrefacto i pro jiné pražíci společnosti.

1988 se firma musela přestěhovat z důvodu nedostatku místa, tentokrát do průmyslového sídla Les Capsades, kde sídlí do dnes. Vzhledem k nárůstu prodeje společnost také investuje do nového pražicího stroje Roures.

2014 se partnery stali tři mladí podnikatelé, kteří přispívají k podnikání novými nápady, ale zachovávají tradici pražení jako řemesla.